Závod

PRIMAVERA, TO JE V KULTOVNÍM TERMINU KULTOVNÍ MTB ZAZÁVODĚNÍ: pro cyklistické srdcaře, hobby peloton i jezdce, jezdkyně s licencí cyklistických svazů, pro dospělé na 60 km nebo 30 km, ale i pro mládež a děti

XV. ročník - Czech open PRIMAVERA BIKE 2017:
v sobotu 18. 3. 2017
centrum: vinařská obec Šanov
(u Hrušovan nad Jevišovkou, cca 50 km jižně pod Brnem, na hranici Znojemska – Břeclavska)

V jedinečném termínu jara první společné šlápnutí do pedálů kol; první zazávodění. Na horských (MTB) nebo trekových kolech. Co víc si přát uprostřed Evropy po čtyřměsíční zimní nucené cyklopauze!

Proto jsme tady, s pozvánkou pro Vás. A i vaším prostřednictvím pro další srdcaře jízdních kol, kterým o akci řeknete:.

Také v letošním olympijském roce 2017 startuje hlavní sezóna kol v České republice, ale i pro další nedočkavých z okolních zemí, právě prvním víkendem nového jara. Kdy jsou na programu tyhle mezinárodní open závody.

Oprašte bicykl, nejlépe horáka, a vyrazte s ním za námi do nejteplejšího regionu České republiky – na jih Moravy.

Kancelář závodů (www.primaverabike.com) leží je ve SPORTCENTRU vinařská obce ŠANOV (www.sportcentrumsanov.cz). V sousedství Hrušovan nad Jevišovkou. V Podyjí. Tam, kde si podávají ruce a servírují celý rok četné cyklotrasy Znojemsko s Mikulovskem, Břeclavskem. Pojedeme tam, kde jsou za jedním rohem a hranicí proslulé rakouské termální lázně Laa an der Thaya, a za druhým u Mušova nově Akvapark Pasohlávky…

Spojte u nás příjemné s užitečným!I s legendami, které tu už jezdily!

PRIMAVERU – první cyklistické závodů jara – tu pojedeme už 15. rok za sebou. „Ideálnější tratě pro rozjetí, vždy sjízdné, široko daleko neznám,“ shodují se vítězové nejdelších tras, třiceti nebo 60kilometrových.

Tuhle čs. PRIMAVERU vymýšleli před léty cyklisté, a ne ledajací, mj. řada olympioniků. Po pohřbu legendy, slavného, svérázného, režimními byrokraty pronásledovaného Jana Veselého (známého i ze skvělých povídek Oty Pavla), se shodli, že lepší je společně závodit než jen vzpomínat na funusech

Jeden z těch slavných cyklistů, zasloužilý mistr sportu Jan SMOLÍK, vítěz legendárního etapového Závodu míru 1964 (kluk, který tehdy pobláznil na žluté tričko roky čekající republiku) tedy bude vaším letošním patronem i čestným startérem.

Nepochybně přijedete během hlavní sezóny k závodům s mnohem drsnějším profilem. Ale první jarní výzvu cyklistické duši „Nekecej – nasedni a šlap!“, můžete takhle silně pocítit jen u nás.

DĚTI S SEBOU!

PRO DĚTI, na nových tratích vedle SPORTCENTRA ŠANOV: dopolední závody od nejmenších na odrážedlech po školní mládež do 15 let! Délka tratí: 100 m až 3 km.